Czy personal shopper będzie zawodem przyszłości?

Personal shopper jest osobistym stylistą, który ma na celu pomóc w wykreowaniu własnego wizerunku lub odnalezieniu własnego stylu. Jego zadaniem jest samodzielne nabywanie ubrań i ozdób dla klienta, który za wszystko płaci. Personal shopper zdarza się również, że często jest usługą świadczoną przez stylistów.

Podpowie Ci on w jakich fasonach i kolorach ubrań wyglądasz najlepiej.

Personal shopper – jak nim zostać?

W pracy jako personal shopper przede wszystkim liczy się wyczucie stylu i estetyki, a dodatkowo umiejętności interpersonalne. Aby pracować w tym zawodzie nie musisz skończyć wieloletnich studiów. Natomiast tak jak większość owych stylistów, przydałoby się mieć za sobą wszelakie kursy stylizacji.

Często topowi styliści mają na koncie ukończenie różnorakich szkół z zakresu stylizacji lub projektowania ubioru. W pracy takiego stylisty, dużą role odgrywają social media, które powinny być jego wizytówką i znakiem rozpoznawalnym. Niezbędna jest tutaj także charyzma. Personal shopper jest zatrudniany na różnych, indywidualnych zasadach, ale często współpracuje z różnymi firmami lub instytucjami, najczęściej jako umowa zlecenie bądź umowa o dzieło. Przede wszystkim w zawodzie trzeba być doskonałym słuchaczem i zdziałać oczekiwaniom klienta, jak i również dokładnie planować od A do Z zakupy z klientem.

Ile zarabia personal shopper?

Osobiści styliści za godzinną stawkę takich konsultacji zarabiają zazwyczaj do około 70 do 100zł. Biorąc pod uwagę, iż takie jedno spotkanie trwa od 2 do 4 godzin, personal shopper zarabia około od 200 do 400 zł. Aczkolwiek musimy pamiętać, że stawki zawsze będą bardzo zróżnicowane przez m.in. predyspozycje i lata doświadczenia personal shoppera.