Jakie elementy powinno zawierać dobre CV?

Przy każdej rekrutacji do danej firmy spływa mnóstwo CV, dlatego dany rekruter musi w jakiś sposób wybrać osoby, które zaprosi na rozmowę kwalifikacyjną. Słabo wyglądające cv po prostu zostaną od razu przez niego odrzucone, dlatego tak ważne jest zamieszczenie tam niektórych elementów.

Ten dokument przez nas złożony nie powinien zawierać żadnych błędów językowych i ortograficznych, ale również musi być on dość czytelny, aby dobrze się przeglądało go osobie, która jest odpowiedzialna za jego analizę.

O czym nie wolno zapomnieć, gdy tworzymy swoje CV?

Na pewno trzeba w takim cv podkreślić swoje atuty. W momencie, gdy ma my duże doświadczenie to warto wpisać do cv tylko stanowiska związane z pracą, o którą się staramy. Wysyłanie tego dokumentu bez zdjęcia nie jest błędem, ale osoba odpowiedzialna za rekrutację lepiej patrzy na cv zawierające naszą fotografię, ale nie może to być fotka z wakacji tylko coś bardziej oficjalnego. Warto dokładnie określić znajomość języków obcych i programów biurowych Microsoft.  Warto napisać kilka słów o osobie i zawrzeć w tym cv też cechy, które są potrzebne, aby zdobyć tą pracę. Raczej w zainteresowaniach należy pisać o rzeczach, które poszerzają naszą wiedzę i umiejętności, ale też mogą zaciekawić osoby nas rekrutującą. Warto umieszczać w tym dokumencie wszystkie kursy i szkolenia, dzięki czemu będzie widać, że cały czas chcemy się rozwijać i poszerzamy swoją wiedzę na różne tematy.

Tworząc je należy pamiętać, że jeżeli cv się komuś nie spodoba to raczej nie będziemy mieli szansę na pracę w jakimś miejscu. Należy tworzyć spersonalizowane cv pod dane stanowisko, a nie wysyłać kilka takich samych dokumentów w różne miejsca.

One thought on “Jakie elementy powinno zawierać dobre CV?

Dodaj komentarz